جواد صفایی عضو کمیسیون فرهنگ و هنر و از جوان ترین موسیقیدانان ایرانی متولد ۱۲ دی ماه ۱۳۷۹ است.

او نکات مهم آواز را اینگونه بیان کرد: آواز خواندن هنری است که باعث آرامش و البته صدای خوب باعث لذت بردن همگان خواهد شد، بخش آوازی یک حالت در موسیقی فارسی است که دارای پهنای باند نامحدود می‌باشد.

وی افزود: بسیاری از خوانندگان دارای صدای خوب و مطبوعی هستند اما به علت اینکه از جای نادرست شروع به خواندن میکنند، به اصطلاح مایه را بالا و یا پایین میگیرند آوازشان ناخوشایند میگردد،بنابراین استاد وظیفه دارد بهترین جای صدای هنرجو را تشخیص داده و به وی متذکر شود. لازم به ذکر است که وسعت صدا و دامنه صوتی با تمرینات مداوم قابل رشد و بهبودی است.

صفایی بیان کرد: اگه به دنبال صدای بهتر هستید در کلاس های خوانندگی شرکت کنید. مثل ورزش کردن برای تقویت صدا نیز نیاز به تمرینات خاصی است. غضلات حنجره آخرین قسمتی است که نیاز به تقویت دارد اگر که به دنبال بهتر شدن هستید. با حضور در کلاسهای حرفه ای و یاد گرفتن تکنیک های جدید می توانید صدای خود را تقویت کنید.

همچنین او درباره سبک جدید موسیقی خود با نام Traditional and industrial اینگونه گفت: من از ۱۵ سالگی بیشتر الات موسیقی مانند دف ، نی ، تار و ۳ تار را اموزش دیدم و همچنین سبک موسیقی قدیم را درک کردم ، همچنین موسیقی امروزی که سبک های زیادی دارد را با تمام وجود دریافتم و سعی کردم سبک جدید را برای افراد خاصی به وجود بیاورم که موسیقی بین این دو سبک را میپسندند. من در ساخت  البوم خود در این سبک (مخلوط شده) بسیار سعی کردم از نوا های مجاز امروزی استفاده کنم تا بتوانم جوانان زیادی را  به سوی این سبک مجاز هدایت کنم.