95

افتتاح سه مرکز آموزشگاهی فنی و حرفه ای در دیواندره

تصویر بنر

همزمان سه مرکز آموزشی فنی و حرفه ای در شهرستان دیواندره افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش بارانی خبر،  فرماندار دیواندره در آیین افتتاح سه مرکز آموزشی فنی و حرفه ای در شهرستان با حضور دکتر وکیلی مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان گفت: یکی از مشکلات فعلی در جامعه بیکاری است، امیدواریم با آموزش مهارت های گوناگون زمینه لازم برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم شود.

سید طاهر حسینی ادامه داد: آموزش های مهارتی به دلیل توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه است که می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف توسعه ایفا نماید.

وی افزود: مز موفقیت در دنیای امروز نیازمند نگاه مهارت محور به حوزه اشتغال است، ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در شهرستان، نیازمند برنامه ریزی های ویژه در حوزه مهارت آموزی است.

مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان نیز در این دیدار گفت: باتوجه به اینکه آزمون های فنی و حرفه ای سراسری است قطعا افرادی که مدرک دریافت می کنند مهارت لازم را نیز دارند و می توانند در بازارکار کسب درآمد کنند.

سه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای “طراحی دوخت ابریشم”، “هنرهای تجسمی سپنتا” و “مرکز جوار کارگاهی ماشین آلات حسینی” با حضور مسئولان شهرستانی و استانی فنی و حرفه ای کردستان افتتاح شد.

تصویر بنر