95

جشن بزرگ رمضان در روستای جهانی پالنگان برگزار می‌شود/هنرنمایی گروه هزار دف در میراث جهانی هورامان

تصویر بنر

فرماندار شهرستان کامیاران از هنرنمایی هزار دف نواز در قالب جشن بزرگ رمضان به مناسبت عید سعید فطر در روستای پالنگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بارانی خبر-جشن بزرگ رمضان در روستای پالنگان با حمایت پایگاه میراث جهانی هورامان و حوزه هنری انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می‌گردد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های پالنگان برای میزبانی این رویداد فرهنگی، اظهار داشت: منظر تاریخی روستا و بافت بکر پلکانی آن، پالنگان را به یکی از مقاصد گردشگرپذیر میراث جهانی هورامان تبدیل کرده است.

فرماندار کامیاران با بیان اینکه در برگزاری این جشن بزرگ رمضان پالنگان از تجارب حوزه هنری و حمایت‌های ارزشمند پایگاه میراث جهانی هورامان بهره مند می‌شویم، گفت: پالنگان در این روز میزبان جمعی از مدیران، مفاخر، روحانیون و علمای منطقه کردستان خواهد بود.

وی افزود: این جشن با حضور گروه‌های برتر موسیقی کردستان و کرمانشاه با اجرای گروه دف نوازی و تنبور نوازی زمینه رونق گردشگری رویدادمحور را در منطقه فراهم می‌کند.

وی معرفی ظرفیت‌های دینی و عرفان نهفته در فرهنگ مردم هورامان را از دیگر محور‌های جشن هزار دف پالنگان عنوان کرد و گفت: با همراهی صداوسیما و رسانه‌های داخلی و خارجی تلاش می‌کنیم بازتاب خوبی از این رویداد داشته باشیم.

انتهای پیام ۹۹-۳۰۲۰

تصویر بنر

مطالب مرتبط