دولت برای رسیدن به اهدافش به حمایت مردم و نخبگان نیاز دارد

فعال سیاسی : صرف همفکر بودن با یک جناح و همراه بودن با دولت نباید دخیل در انتصابات باشد بلکه باید نیروی شایسته همفکر در راس کار قرار گیرد.

بارانی خبر – با تغییر دولت ها پست های مدیریتی تا پایین ترین رده تغییر خواهد کرد و هر دولتی از همفکران خود در مدیریت بخش های مختلف کشور استفاده می کند. با گذشت بیش از ۹ ماه از گرفتن حکم تنفیذ حجّت‌‌الاسلام سیّدابراهیم رئیسی تغییر و تحولاتی در عرصه مدیریتی در استان های کشور اتفاق افتاده است. در مورد این تغییرات و تاثیرات آن با خلیل شهسواری دارای مدرک ارشد مدیریت استراتژیک و ۲۸ سال سابقه فعالیت سیاسی و انقلابی به گفت و گو نشستیم که در ادامه می خوانید.

شما در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری یکی از اعضای اصلی ستاد آقای رئیسی بودید و برنامه های این شخص را تبلیغ کردید. چقدر فعالیت های دولت سیزدهم را به آن برنامه ها نزدیک می دانید؟

در تمام دولت ها و در دوران تبلیغات وعده های خدمت و بیان برنامه ها برای شناخت آحاد مردم و انتخاب اصلح توسط کاندیداها صورت می گیرد که گاها بعضی دولت ها در عمل به وعده ها کوتاهی های زیادی داشته اند.

اما با توجه بمدت یکسال از استقرار دولت سیزدهم و لزوم اصلاحات ضروری اقتصادی، مبارزه با فساد اداری و رانت خواری، توجه به اشتغال و مسکن و همچنین استفاده و میان دادن به نیروهای جوان انقلابی به جرات می توان گفت دولت سیزدهم دولت وعد صادق بوده و مطمئنا حرکت دولت و جهت گیری خدمت را درست و منطقی میدانم.

همانطور که می دانید لازمه رسیدن به خواست مردم و دولت مردمی، کمک و مساعدت نخبگان جامعه و تجار و بازاریان منصف، حمایت و صبوری مردم در اجرای طرح های در حال اجرای دولت است.

مردم با فشار اقتصادی مواجه هستند آیا با برنامه های فعلی می توان آینده خوبی را برای مردم پیش بینی کرد و مردم را به آینده امیدوار کرد؟

لازم میدانم به این نکته اشاره کنم که تمام برنامه های دولت برای رفع محرومیت و رفاه مردم است و به وضوح برای مردم مشخص شده است رئیس جمهور محترم هیچ خط قرمزی را غیر از منافع مردم ایران و رفاه مردم ندارد و در کنار مردم بودن را از صدر دولت تا ذیل آن که مدیران اجرایی شهرستان هستند امروز می بینیم.

مردم ما میدانند هر اصلاحی که در جامعه بتواند دست عده ای کم را از منافع زیادی که متعلق به تمام مردم است قطع کند حتما باعث موجی از نقد ها و گاهاً تایید ها خواهد بود.

امروز ما شاهد گرانی هستیم اما از طرفی دادن یارانه ها و عادلانه کردن یارانه ها هم خواست مردم و در راستای عدالت محوری که شعار دولت مردمی بوده است می باشد که نوید آینده ای خوب و اقتصادی  شکوفا در مدت نه چندان دور را می دهد.

البته باز تاکید می کنم همراهی و اعتماد مردم جامعه به دولت و پرهیز از شایعه سازی و احتکار کالا می تواند ما را زودتر و بهتر به آرامش و تثبیت بازار نزدیک نماید.

با توجه به فعالیت سیاسی و تحصیلاتی که در حوزه مدیریت دارید، استقرار دولت سیزدهم در کردستان را تا این لحظه چگونه می بینید؟

حقیقا شروع و استقرار دولت در کردستان با تاخیر انجام شد اما روند منطقی و منظم همراه صبر و شناخت در انتصابات بود. همچنین انتخاب مدیریت ارشد استان از نیروهای بومی کردستان نیز صحه گذاشتن بر وعد صادقی بود که رِییس جمهور محترم برای نگاه ویژه به کردستان داده بودند و این شناخت استاندار از ظرفیت های انسانی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و منابع می تواند روند توسعه و آبادانی استان را تسریع نماید. عملکرد تیم مدیریت استان تا بحال این امید را به اذهان مردم داده است .

در اکثر شهرستان ها بیش از ۹۰ درصد مسئولان منصوبان دولت قبلی هستند. به نظر شما کمی در جابجایی مدیران در بسیاری از شهرستان ها تعلل نشده است؟

البته در خصوص اینکه ۹۰ درصد مدیران در دولت قبل بودند و حتما باید تغییر پیدا کنند به نظر من کمی با شایسته گزینی و ثبات مدیریت و نیرو سازی جور در نمیاد زیرا سیستم برای رشد یک مدیر حتما هزینه و زمان صرف کرده است و استفاده از دانش و تجربیات این مدیر نباید با عوض شدن دولت ها نادیده گرفته شود.

منکر تغییر عده کمی از مدیران جناحی و مخالف با برنامه های دولت ها نیستیم و چرخش مدیریت ها باید اتفاق بیفتد. در انتصابات حتما باید از نیروهای شایسته همفکر استفاده کرد. منصوب کردن افرادی که هیچ توانایی و تجربه ای ندارند و فقط به دلیل اینکه با یک جریان همفکر بوده اند کار درستی نیست.

تعلل در تغییرات در شهرستان ها هم به نظرم نباید منافع مردم را فدای سرعت در تغییرات کرد و باید با شناسایی نیروهای انقلابی و متخصص و متعهد اقدام به تغییرات بشود .

با تغییر دولت ها چقدر تغییر پست های مدیریتی در پیشرفت شهرستان ها تاثیرگذار است؟

در پاسخ به این سوال باید به دو نکته اشاره کنم اول شناسایی دقیق مشکلات و طرح ها و برنامه های کارشناسی یک دولت و دوم اینکه تغییر نگرش و ایجاد انگیزه در کارکنان نسبت به اجرای متعهدانه  برنامه های دولت است که می تواند پیشرفت را تسریع کند. تغییرات شتابزده و احیانا جایگزین کردن مدیران ناکارآمد در مدیریت ها مانع پیشرفت و توسعه است.

شما تجربه فعالیت در دولت های مختلف را داشته اید به نظر شما چه دولتی در پایان خدمت خود کارنامه قبولی در دست خواهد گرفت؟

تمامی فعالیت های دولت ها به خاطر مردم و دفاع از منافع ملی انجام می شود. قطعا دولتی در پایان دوره خدمت خود موفق و سربلند خواهد بود که در کنار حفظ منافع ملی به نیازهای مردم مانند رفاه، معیشت، مسکن، ازدواج و… توجه ویژه کرده باشد.نهایتاً دولتی در پایان کار خود موفق خواهد بود که توانسته رضایت مردمی را جلب کند.

طبق توضیحات شما دولت برای جلب رضایت مردم کار می کند. مردم چه وظیفه ای در قبال دولت دارند؟

مردم در گام اول حمایت خود را انجام دادند. آنها در انتخابات به یک تفکر و شخصی متفاوت حداکثر رای دادند. اما در گام دوم باید همراه برنامه های دولت باشند. یعنی اینکه در اجرای برنامه ها دولت را کمک کنند و مانع از اخلال در انجام برنامه ها شوند. خود مردم بهترین مشاوران برای دولت مردان هستند آنها چیزهای را دیده و لمس کرده اند که خیلی از مشاوران و دولت مردان با آن غریبه بوده اند. مردم باید از راه های گوناگون نقطه نظرات خود را به دولت مردان منتقل کنند.

ممنون از اینکه دعوت ما را قبول کردید در پایان اگر سخنی باقیمانده است بفرمائید…

بار دیگر از حضور حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تشکر می کنم. خیلی ها تلاش کردن که یک دولت مردمی بر روی کار بیاید امیدواریم رای های مردم و تلاش تمام دوستان به بار بنشیند و لذت آن را مردم حس کنند.

گفت و گو از هیوا محمدپور

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت نظرات بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

صفحه اینستاگرام بارانی نیوز
 • نظرات کاربران

  پاسخی بگذارید

  تبلیغات خرید بک لینک با کیفیت فقط 30 هزار تومان
  عدالت خبر
  سرگرمی
  کشاورزی
  ** وبسایت حقوقی عدالت
  ** نمایندگی ایران رادیاتور ** buy tiktok followers ** فروشگاه اینترنتی لوازم آرایش دائم وب سلین ** 강남 쩜오 ** بهترین قالیشویی ** best nightclub in dubai ** میلگرد آجدار ** قسطی برو مالدیو عشق و حال ** 네이버아이디판매 ** قالیشویی ** bästa iptv ** ketamine nasal spray for sale ** ارسال هدیه به ایران ** پیلاتس در خانه ** web hosting ** 강남 쩜오 ** limousine transportation ** خرید فالوور واقعی اینستاگرام ** بورس انرژی ** buy IMDb ratings ** 떨액 ** technology news ** Make Pop Music ** cronus zen ** Free TikTok Likes ** eCommerce Training Online ** agence immobiliere Douai ** Better Than OnlyFans ** آموزش نامه نگاری ** چسب ایرانی ** health ** 안전놀이터 ** hott girls ** argo finance ** مشاوره تحصیلی آنلاین ** 릴게임사이트 ** کاشت ابرو ** قیمت سرور اچ پی ** ruby concentrates ** get instagram followers ** Bike Accessories ** anti karat mobil scuto penipuan scam ** comprar seguidores kwai ** battlehawk armory ** reddit snoo dancing ** Polka Dot ** tinnituscausesandcure.com ** تجهیزات نظافت صنعتی ** balencking ** งูสวัด ** 308 winchester small pistol primer ** HAIRMONY TRIMMER ORIGINAL ** Best DJ ** auto info center ** Histórias ** 开发 电报机器 ** ยาชาสำหรับสัก ** This Bodysuit Went Viral on TikTok For a Reason ** Equiltyeaglenest Forex Trading ** Bank notes counterfeits cloned cards ** Trap2023 ** lead connector ** kaspa코인 ** Sub to Unlock Link Shortner Service ** Fryd Extracts ** m88 สล็อ ตออนไลน์ ** youtube monetization service ** Undetectable AI ** coinmarketcap ** Books A Trillion Legit ** dil4ni iOS Program ** คำคม ** 앱개발회사 ** Stream Overlays ** پلاتینر ** شارژ کپسول آتش نشانی ** NFT Marketplace ** Perlengkapan Kapal ** ton coin ** 미도리마케팅 ** kubet ** Acheter Keto France ** infoproducto ** raycity ** نکته و تست روانشناسی ** devin millar american singer ** meet new people around you and fall in love ** THE ILLUMINATI ** newspaperfoolad ** Essential Graphic Design Tools ** NES.TECH Web3 Solutions ** DecalBossGB ** SAFESKY ** накрутка Тік Ток лайки підписники ** Economics Grind ** سامانه ارسال پیام کوتاه ** เต็ง1เว็บตรง ** Best SMM Panel ** Goodfella's Distro LA ** 推特账号购买
  *******
  Arad Branding ** چوبیجات ** آی غاز ** دکمه ساز ** آیاسنشیال اویل ** دانه روغنی ** دالمیکر ** کتیرو ** تارپودکارپت ** ولوزماجور ** ذغالیها ** تلگرامرا ** شلوار ** لدرایران ** تومیتوز ** جورابا ** پوتیتوز ** سریالسو ** پیلمیکر ** شیشه ها **