95

ششمین جشنواره طنز دیواندره به صورت ملی برگزار می شود

دیواندره- دبیر جشنواره منطقه ای طنز دیواندره از ارتقای جایگاه این رویداد هنری در ششمین دوره خبر داد و گفت: برای دوره آتی این جشنواره به صورت ملی برگزار خواهد شد.

جشنواره تئاتر طنز دیواندره کردستان

سلیم کریمی در گفت و گو با بارانی خبر اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان پنجمین دوره جشنواره منطقه‌ای طنز دیواندره، ۵۱ اثر از ۷ استان همدان، آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه و زنجان به جشنواره رسید که ۸ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

وی افزود: این جشنواره به مدت سه روز برگزار خواهد شد و عصر شنبه دو اثر، امروز چهار اثر و روز پایانی نیز دو اثر بر روی صحنه خواهند رفت.

کریمی خاطرنشان کرد: اجراهای عمومی در دو محل سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی و مجتمع فرهنگی و هنری شهر دیواندره برگزار خواهد شد.

وی افزود: داریوش مؤدبیان، علی شمس و مهدی صفاری نژاد داوری آثار راه یافته به بخش نهایی این جشنواره را برعهده دارند.

دبیر جشنواره منطقه‌ای طنز دیواندره اظهار کرد: جلسات نقد و بررسی بعد از هر اجرا در محل برگزاری جشنواره برپا بوده و با حضور هنرمندان و علاقه مندان به هنرهای نمایشی، کارگاه تخصصی تئاتر طنز نیز برگزار می‌شود.

کریمی اعلام کرد: پوستر ششمین جشنواره تئاتر طنز دیواندره نیز طراحی شده است که در مراسم اختتامیه از آن رونمایی خواهیم کرد و در تلاش هستیم بدون وقفه دور ششم به صورت ملی برگزار شود.