کردستان

طی مراسمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان معرفی شد

با حکم رئیس رسانه ملی، «علی مرادی» به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کردستان معرفی و مراسم معارفه وی با حضور مسئولان کشوری و استانی در سنندج برگزار شد.

به گزارش بارانی خبر، ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان از جعفر عبدالملکی مدیرکل سابق قدردانی و علی مرادی به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کردستان معرفی شد.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در این مراسم گفت: ۲۹۸ شبکه فارسی زبان و ۱۰ها شبکه کردی و ترکی زبان در حال جنگ رسانه ای با انقلاب اسلامی هستند و اگر واقعا به دنبال آگاه سازی جامعه دنیا هستند چرا برای کشورهایی مانند چین و آفریقایی شبکه نمی سازند.

حسن عابدینی اظهار کرد: در سال های گذشته تجزیه کشورهای منطقه در دستور کار آمریکا قرار گرفت و حتی در عراق نیز این کار پیش بردند و در افغانستان، لبنان، یمن و سوریه نیز به دنبال این کار بودند اما جمهوری اسلامی مانع این کار بوده است.

وی افزود: همین مسئله باعث شد امروز آمریکا به صورت مستقیم به ایران هجوم آورده و با شروع یک جنگ مذهبی، اختلافات قومی و مذهبی را در ایران شعله ور کند تا به تجزیه طلبی کشور که به دنبال آن است، دست یابد.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما ادامه داد: اما جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر مانع اجرای این نقشه در منطقه شده و اقدامات وحدت آفرین در منطقه باعث شده ثبات همچنان برقرار باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان نیز در این مراسم بیان کرد: رسانه به ویژه رسانه ای مانند صدا و سیما، متناسب با ضائقه مخاطب باید برنامه های خود را وفق دهد و خوشبختانه مرکز کردستان در این رابطه موفق بوده است.

مهدی رمضانی گفت: امروز که در بزرگترین جنگ رسانه ای قرار داریم و دشمنان نظام و انقلاب با رسانه های خود در حال تخریب هستند، باید رسالت رسانه ای خود را به خوبی اجرا کنند.

وی افزود: امروز رسانه ای دم از شعار زن، زندگی، آزادی می دهد که تا چند سال پیش حامی آنها کمترین جایگاه را برای زنان در جامعه خود قائل بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: امروز مسیح علینژاد به عنوان بلندگوی آزادی در حال تبلیغ علیه انقلاب و نظام اسلامی است که مردم دل در گرو آن دارند.

رمضانی ادامه داد: در جریان اتفاقات اخیر در کشور به ویژه در کردستان، صدا و سیما عملکرد مناسبی در راستای خنثی سازی جنگ رسانه ای دشمنان داشت، اما کافی نبود و امیدواریم از این پس بیشتر کار شود.

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز کردستان نیز در این مراسم یادآور شد: در مدت ۴۱ ماهه خدمت در این سمت فعالیت های ارزشی بسیاری را اجرایی کردیم و علیرغم اینکه بیش از ۵۰ کانال و شبکه ضدانقلاب علیه این نظام و انقلاب برنامه سازی داشتند اما ما توانستیم مخاطبان خود را حفظ کنیم.

جعفر عبدالملکی با بیان اینکه چندین سال متوالی در رتبه های برتر کشور در میزان جذب مخاطب در صدا و سیما بودیم، بیان کرد: این نشان از اعتماد مخاطبان به برنامه های تولیدی این مرکز است.

وی گفت: یکی دیگر از موفقیت های مجموعه مدیریت بنده این بود که این سمت را با ۸۵۰ میلیون تومان بدهی تحویل گرفتم اما امروز با توجه به برنامه های درآمدزایی که داشتیم، بدون یک ریال بدهی تحویل می دهم.

گفتنی است علی مرادی پیش از این به مدت ۶ سال قائم مقام صدا و سیمای مرکز کردستان بود و دوران درخشانی را در معاونت سیمای این مرکز تجربه کرده است.