بهبود شرایط روستاهای گردشگر پذیر در بخش سیروان سنندج/افزایش ظرفیت سردخانه‌های استان به ۷۰ هزار تُن

استاندار کردستان به صراحت گفت که وعده هایی را که سال گذشته و در جشنواره «شیان» به کشاورزان استان و مردم این روستا دادیم، تحقق یافته است.

اسماعیل زارعی کوشا

به گزارش بارانی خبر، اسماعیل زارعی کوشا که برای شرکت در جشنواره توت فرنگی به روستای شیان از توابع شهرستان سنندج رفته بود، گفت: سال گذشته وعده دادیم در حوزه ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی اقدامات اساسی و تاثیرگذاری انجام دهیم که این این امر بعد از گذشت یکسال محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه روستای شیان مهد تولید توت فرنگی ایران است و این عنوان باید برای این روستا و بخش سیروان حفظ شود، اظهار کرد:با توجه به وجود آب فراوان و کشاورزان تلاشگر ما نیز به عنوان بخش دولتی باید زمینه‌های لازم را برای توسعه وکشت این محصول و همچنین استقرار صنایع تبدیلی و صادرات آن فراهم کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه در طی یکسال گذشته ظرفیت سردخانه های استان از ۴۰هزار تن به ۷۰هزار تن رسیده است،  افزود: در همین مدت نیز در یک کار جهادی توان تولید کارخانجات صنایع تبدیلی به  بیش از ۲۰۰هزارتن در سال رسیده است. زارعی کوشا عنوان کرد: آغاز عملیات احداث و بهسازی جاده روستاهای بخش سیروان، حل مشکل آنتن دهی و اینترنت روستاهااز اقداماتی بوده است که در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر روستاهای این بخش اجرایی و عملیاتی شده است.

استاندار کردستان ادامه داد:  امسال چند برابر اعتبارات سال گذشته  را به بخش سیروان  اختصاص خواهیم داد تا وضعیت روستاهای گردشگرپذیر این بخش که قابلیت فراوانی برای جذب مسافر و درآمدزایی دارند بهبود پیدا کند. 

زارعی کوشا ادامه داد: جشنواره توت فرنگی  در واقع جشن شکرگذاری به خاطر وجود چنین نعمتی در استان است که موجب درآمدزایی و اشتغال روستاییان ما شده است

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت نظرات بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

صفحه اینستاگرام بارانی نیوز
 • نظرات کاربران

  تبلیغات خرید بک لینک با کیفیت فقط 30 هزار تومان
  عدالت خبر
  سرگرمی
  کشاورزی
  ** وبسایت حقوقی عدالت
  ** میلگرد آجدار ** قسطی برو مالدیو عشق و حال ** مشاوره تحصیلی آنلاین ** قیمت سرور اچ پی ** digitalzed ** وکیل آنلاین/مشاوره حقوقی آنلاین ** بهترین قیمت انواع سافت استارتر ** قرارداد دو جانبه برق ** خرده فروشی برق ** Drake ** Cosmetic Dentistry ** best smm panel ** مشاوره درسی ** خرید هارد سرور اچ پی HP ** قیمت گردو 1403 ** واردات فندق ** visitas para meu site ** گچبری ** فلزیاب ** wall street queen official ** تجارتخانه آراد برندینگ ** اجاره خودرو ** comprar seguidores instagram ** shroomaura ** Watch Series & Movies Online for Free ** 소액결제현금화 ** best whatsapp marketplace for buying selling luxury watches ** Canadian custom apparel ** دندانپزشک زیبایی الهیه
  *******