هواشناسی کردستان / پیش بینی ۵ روزه از ۲ الی ۶ خرداد ۱۴۰۳

 آخرین پیش بینی تمامی شهرهای استان کردستان توسط اداره کل هواشناسی کردستان به شرح زیر از ۲ الی ۶ خرداد ۱۴۰۳ منتشر شده است.

بولتن پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان

بر اساس بررسی آخرین نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی و پیرو هشدار سطح نارنجی شماره ۷ طی امروز تا اواخر وقت سامانه بارشی در استان فعال خواهد بود و در این مدت در برخی ساعات افزایش پوشش ابر مه و کاهش دید وزش باد گاهی شدید رگبار و رعد و برق و در برخی نقاط نیز احتمال بارش تگرگ خواهیم داشت. با توجه به ماهیت رگباری بارش ها در بعضی نقاط استان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها نیز رخ خواهد داد.

طی روزهای پنجشنبه تا شنبه از میزان ناپایداری ها کاسته خواهد شد و در برخی ساعات به خصوص بعد از ظهرها رشد و افزایش ابر خواهیم داشت که برای روز پنجشنبه در برخی نقاط استان به خصوص نیمه شمالی همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

 

هواشناسی سنندج

هواشناسی شهر سنندج، که در استان کردستان واقع شده است، تحت تأثیر عوامل جغرافیایی مختلف قرار دارد. آب و هوای سنندج به طور کلی به دلیل واقع شدن در دامنه کوههای زاگرس و نزدیکی به مناطق جلگه‌ای، متغیر و متنوع است.

آب و هوای معتدل: سنندج دارای آب و هوای معتدل است. تابستان‌ها معمولاً گرم و خشک بوده و زمستان‌ها سرد و برفی هستند. اختلاف دما بین فصول به نسبت بزرگ نیست.
بارندگی: بارندگی در سنندج به طور عمده در فصل پاییز و زمستان رخ می‌دهد. باران و برف به عنوان منابع اصلی آبیاری برای کشاورزی نقش مهمی ایفا می‌کنند.
برف و باران: زمستان‌های سرد و برفی در سنندج نسبت به مناطق دیگر ایران معمولاً مدت زمان بیشتری دارند. برف می‌تواند در این فصل به میزان قابل توجهی بیافتد.
رطوبت: رطوبت هوا در سنندج معمولاً پایین است، به خصوص در تابستان‌ها که هوا خشک و گرم می‌شود. این ویژگی باعث محبوبیت این شهر به عنوان یک مقصد تفریحی در فصول گرم سال می‌شود.
وزش باد: وزش باد در برخی از فصول سال در سنندج اتفاق می‌افتد. این بادها ممکن است از جهات مختلف و با سرعت‌های متغیر وزش یابند.

هواشناسی سنندج با توجه به واقع‌شدن در نزدیکی کوهها و جلگه‌ها، تنوع زیادی را در شرایط جوی ارائه می‌دهد. این ویژگی‌ها سنندج را به یک شهر گردشگری جذاب در هر فصلی از سال تبدیل کرده‌اند.

سوالات متداول در مورد نحوه اندازه گیری هوا

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت نظرات بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

صفحه اینستاگرام بارانی نیوز
 • نظرات کاربران

  تبلیغات خرید بک لینک با کیفیت فقط 30 هزار تومان
  عدالت خبر
  سرگرمی
  کشاورزی
  ** وبسایت حقوقی عدالت
  ** میلگرد آجدار ** قسطی برو مالدیو عشق و حال ** مشاوره تحصیلی آنلاین ** قیمت سرور اچ پی ** digitalzed ** وکیل آنلاین/مشاوره حقوقی آنلاین ** بهترین قیمت انواع سافت استارتر ** قرارداد دو جانبه برق ** خرده فروشی برق ** Drake ** Cosmetic Dentistry ** best smm panel ** مشاوره درسی ** خرید هارد سرور اچ پی HP ** قیمت گردو 1403 ** واردات فندق ** visitas para meu site ** گچبری ** فلزیاب ** wall street queen official ** تجارتخانه آراد برندینگ ** اجاره خودرو ** comprar seguidores instagram ** shroomaura ** Watch Series & Movies Online for Free ** 소액결제현금화 ** best whatsapp marketplace for buying selling luxury watches ** Canadian custom apparel ** دندانپزشک زیبایی الهیه
  *******