هواشناسی کردستان / پیش بینی ۵ روزه از ۱۱ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

 آخرین پیش بینی تمامی شهرهای استان کردستان توسط اداره کل هواشناسی کردستان به شرح زیر از ۲ الی ۶ ادریبهشت ۱۴۰۳ منتشر شده است.

بولتن پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان

به گزارش بارانی خبر، با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدلهای پیش یابی هواشناسی پیرو هشدار نارنجی شماره ۴ بتدریج از امروز سه شنبه تا شنبه هفته آینده به تناوب شاهد عبور امواجی از نیمه غربی کشور خواهیم بود؛ که موجب افزایش پوشش ،ابر گاهی وزش باد شدید به ویژه برای بعد از ظهر روزهای جمعه و شنبه) در بعضی ساعات رگبار باران و رعد و برق و بارش تگرگ در پاره ای از نقاط استان خواهد شد.

طی این مدت بارشها کل کردستان را در بر خواهد گرفت ولی انتظار داریم شدت آن برای فردا چهارشنبه تا روز جمعه و عمدتا در نیمه غربی استان همچون شهرستانهای مریوان سروآباد ،بانه کامیاران و غرب شهرستان های سنندج، دیواندره و سقز رخ دهد که با توجه به ماهیت رگباری بارشهای بهاری آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها نیز اتفاق خواهد افتاد. از امروز سه شنبه تا اوایل هفته آینده نیز بتدریج دما در طول روز ۵ تا ۷ درجه سلسیوس نسبت به دیروز کاهش می یابد.

پیش بینی روز از ساعت ۷ تا ۱۹ و پیش بینی شب از ساعت ۱۹ تا ۷ روز بعد

ایستگاه هواشناسی کردستانپایین ترین دما و بالاترین دما در ۵ روز آیندهشرایط آب و هوایی
سنندج ۸– ۲۶ابری گاهی وزش بادشدید به همراه رگبار و رعد و برق
بانه۸ – ۲۴ابری گاهی وزش بادشدید به همراه رگبار و رعد و برق
سقز۶– ۲۶کمی ابری به همراه رگبار باران و رعد و برق
بیجار۷ – ۲۲کمی ابری به همراه رگبار باران و رعد و برق
دهگلان۴– ۲۱ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق
زرینه دیواندره۴– ۱۸ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق
قروه۷– ۲۱ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق
کامیاران۷– ۲۶کمی تا قسمتی ابری به همراه بارش پراکنده و وزش باد
مریوان۷– ۲۷تا حدودی ابری و وزش باد به همراه بارش پراکنده
سروآباد۹– ۲۷ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق
نساره دیواندره۴– ۲۲ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق
هزارکانیان دیواندره۴– ۲۰ابری به همراه وزش باد و احتمال رگبار باران و رعد و برق

 

هواشناسی سنندج

هواشناسی شهر سنندج، که در استان کردستان واقع شده است، تحت تأثیر عوامل جغرافیایی مختلف قرار دارد. آب و هوای سنندج به طور کلی به دلیل واقع شدن در دامنه کوههای زاگرس و نزدیکی به مناطق جلگه‌ای، متغیر و متنوع است.

آب و هوای معتدل: سنندج دارای آب و هوای معتدل است. تابستان‌ها معمولاً گرم و خشک بوده و زمستان‌ها سرد و برفی هستند. اختلاف دما بین فصول به نسبت بزرگ نیست.
بارندگی: بارندگی در سنندج به طور عمده در فصل پاییز و زمستان رخ می‌دهد. باران و برف به عنوان منابع اصلی آبیاری برای کشاورزی نقش مهمی ایفا می‌کنند.
برف و باران: زمستان‌های سرد و برفی در سنندج نسبت به مناطق دیگر ایران معمولاً مدت زمان بیشتری دارند. برف می‌تواند در این فصل به میزان قابل توجهی بیافتد.
رطوبت: رطوبت هوا در سنندج معمولاً پایین است، به خصوص در تابستان‌ها که هوا خشک و گرم می‌شود. این ویژگی باعث محبوبیت این شهر به عنوان یک مقصد تفریحی در فصول گرم سال می‌شود.
وزش باد: وزش باد در برخی از فصول سال در سنندج اتفاق می‌افتد. این بادها ممکن است از جهات مختلف و با سرعت‌های متغیر وزش یابند.

هواشناسی سنندج با توجه به واقع‌شدن در نزدیکی کوهها و جلگه‌ها، تنوع زیادی را در شرایط جوی ارائه می‌دهد. این ویژگی‌ها سنندج را به یک شهر گردشگری جذاب در هر فصلی از سال تبدیل کرده‌اند.

سوالات متداول در مورد نحوه اندازه گیری هوا

 

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت نظرات بنویسد بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد

صفحه اینستاگرام بارانی نیوز
 • نظرات کاربران

  تبلیغات خرید بک لینک با کیفیت فقط 30 هزار تومان
  عدالت خبر
  سرگرمی
  کشاورزی
  ** وبسایت حقوقی عدالت
  ** وبسایت حقوقی عدالت
  ** میلگرد آجدار ** قسطی برو مالدیو عشق و حال ** مشاوره تحصیلی آنلاین ** قیمت سرور اچ پی ** وکیل آنلاین/مشاوره حقوقی آنلاین ** بهترین قیمت انواع سافت استارتر ** Drake ** Cosmetic Dentistry ** best smm panel ** مشاوره درسی ** خرید هارد سرور اچ پی HP ** visitas para meu site ** گچبری ** فلزیاب ** wall street queen official ** تجارتخانه آراد برندینگ ** اجاره خودرو ** shroomaura ** Watch Series & Movies Online for Free ** 소액결제현금화 ** best whatsapp marketplace for buying selling luxury watches ** Canadian custom apparel ** دندانپزشک زیبایی الهیه ** حفظ سریع درس ها ** wedding photography in san diego ** best mattress canada ** سامانه قیمت یاب خریدینو ** hustlers university ** خرید آنلاین کتاب های Cambridge IELTS ** the real world
  *******