سرپرست شهرداری زرینه از نجات پنج دستگاه اتوبوس و تعدادی سواری گرفتار در برف خبر داد

به گزارش بارانی خبر، سرپرست شهرداری زرینه از آماده باش کلیه نیروها و تجهیزات شهرداری برای بارش های برف در شهر زرینه خبر داد و گفت: تمامی نفرات نیروی انسانی و دستگاه ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با برف روبی در سطح شهر زرینه فعالیت می کنند.
محمد محمدزاده افزود: تمهیدات لازم برای بارش برف و کولاک شدید پیش بینی شده بود و پس از اعلام سازمان هواشناسی و ستاد بحران شهرستان تمامی نیروها و تجهیزات لازم از چند روز قبل در آماده باش کامل بودند.
وی بیان کرد: با توجه به آغاز بارش برف از روز گذشته که تا به امروز نیز این روند ادامه دارد تمامی نیروهای شهرداری زرینه در  سطح شهر خصوصا  بلوار امام شافعی و معابر سطح شهر  مشغول به فعالیت بوده که تا شهروندان محترم مشکلی برای تردد در سطح شهر نداشته باشند.
 محمدزاده اضافه کرد: با توجه به شدت بارش برف و کولاک شدید تا آخر هفته  در شهر زرینه  که بارش برف  و کولاک همچنان نیز در این شهر ادامه دارد وضعیت راه ها و معابر با استفاده از شن و نمک و بسیج کلیه امکانات و تجهیزات لازم در شرایط عادی است.
وی به امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای برف روبی اشاره داشت و گفت: ۱۲ نفر نیروی انسانی و ۵ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با برف روبی در سطح شهر زرینه  فعالیت می کنند.
سرپرست شهرداری زرینه بیان کرد: تعدادی مسافر در مسجد جامع  شهر زرینه و  دو خانواده در منازل شخصی شهروندان مهمان نواز شهر زرینه اسکان داده شدند و به پنچ دستگاه اتوبوس کاروان راهیان نور  که در دو راهی تکاب  مانده بودند کمک رسانی شد.
محمدزاده افزود:  یک دستگاه نیسان وانت با دو نفر سر نشین واقع در مابین روستای کانی سفید و گلتپه  بعلت کولاک شدید و مسدود بودن محور اصلی سقز به طرف دیواندره گرفتار شده بود توسط  نیرو های آماده باش شهرداری  نجات و مشکل را حل کردند.
به گفته وی بیشترین تراکم نیروی انسانی و تجهیزات در بلوار امام شافعی که با بارش بیشتری نسبت به سایر مناطق همراه است می باشد.
سرپرست شهرداری زرینه  از  زحمات پلیس راهور  و بخشدار کرفتو  و  امام جمعه محترم  و هیات امنایی شهر زرینه و خصوصا شهروندان شریف و مهمان نواز شهر زرینه در راستای ارائه خدمت به مسافرین گرامی تقدیر  و تشکر نمود  و در ادامه خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی های بسیار خوب شوراری اسلامی و آماده باش کلیه نیروهای زحمتکش شهرداری و تجهیزات از چند روز گذشته خوشبختانه در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.
سرپرست شهرداری در ادامه بر لزوم مشارکت شهروندان در هنگام بارش برف و کولاک تاکید کرد و گفت: از شهروندان فهیم  تقاضا داریم که در هنگام بارش برف و کولاک از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و کمتر با خودروهای شخصی تردد کنند، ضمن این که از سلامت خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنند و به وسایل زمستانی مجهز شوند.
وی در پایان تصریح کرد: وظیفه شهرداری زرینه کسب رضایتمندی شهروندان و نیز مهیا ساختن شرایط مناسب در هنگام بارش برف و  کولاک جهت تسهیل در تردد شهروندان محترم است و قطعا در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.