شهردار: ساخت میدان اصلی دیواندره در سال ۹۶ استارت زده خواهد شد

یکی از دستگاه‌های شهری خدمات‌رسان که توسعه شهری را به همراه دارد و مستقیم با رفاه و رضایت مردم مرتبط است شهرداری است. هر فردی که در شهر زندگی می‌کند به نحوی به شهرداری ارتباط دارد و به همین منظور مردم شورا را انتخاب می‌کنند تا شوراها به نمایندگی از مردم فردی با تخصص و تعهد، کسی را به عنوان شهردار برگزیند و بر‌فعالیت‌های وی نظارت داشته باشد.
استان در حال تحول است و هر روز مردم خواهان رفاه و شهری زیبا هستند. از این رو شهرداران باید افرادی خوش فکر و دارای ایده باشند تا بتوانند مردم را راضی نگه دارند.
یکی از اهالی شهر دیواندره می‌گوید: آسفالت‌هایی که در دیواندره استفاده شده است کیفیت پایینی دارند  و همین موضوع سبب ترک و فرو‌رفتگی آسفالت و ایجاد چاله‌های بسیار شده است.
«رامین خسروی» ادامه می‌دهد: برخی از کوچه‌ها هم آسفالت نیست و تعدادی هم بعد از این‌که برای فاضلاب‌کشی یا لوله‌کشی حفر شده است دوباره آسفالت نشده است.
وی می‌افزاید: همین موضوع سبب می‌شود در هنگام بارندگی این نقطه‌ها پر از گل شود و وقتی یک خودرو از روی آن عبور می‌کند گل به لاستیک آن بچسبد که آلودگی تمام کوچه یا خیابان را در‌پی دارد.
خسروی بیان می‌کند: برخی از ورودی‌های شهرک‌ها به‌ویژه مسکن مهر ۵۰۴ واحدی و شهرک گلشن مناسب نیستند و خودروهایی که از این مناطق می‌آیند گل و لای را به شهر انتقال می‌دهند. هرچند قسمتی از این موارد جزو وظایف شهرداری نیست، اما باید مسئولان تدبیری برای اصلاح این معابر بیندیشند.

کمبود سطل زباله
یکی دیگر از شهروندان می‌گوید: هر خانوار یا هر مغازه‌دار معمولا هر روز یک نایلون زباله تولید می‌کند. برای جلوگیری از پخش زباله در محله نیاز به سطل زباله بزرگ است که تعداد این سطل‌ها در شهر کم است.«خلیل محمدی» ادامه می‌دهد: مدتی است نحوه و ساعت جمع‌آوری زباله در شهر منظم و سر وقت است که جای تشکر دارد. هم مردم و هم مسئولان با همدلی و هماهنگی می‌توانند در تمیز نگه داشتن شهر تاثیر بیشتری داشته باشند.
وی افزود: پارک‌های دیواندره باید جذاب تر از این باشند، زیرا در این فصل بهاری حضور مسافران در این پارک‌ها بیشتر می‌شود و در تابستان هم تعدادی از مسافران در این پارک‌ها به استراحت می‌پردازند.
محمدی بیان می‌کند: ورودی شهر و پارک‌ها در دیواندره نشانه‌های شهری دیواندره است که در خاطر آن‌ها می‌ماند. اگر این دو مکان زیبا باشد شهر هم به نظر آن‌ها زیبا خواهد بود.

آسفالت شدن همه معابر
شهردار دیواندره نیز می‌گوید: در سال گذشته خیابان‌ها و کوچه‌های زیادی آسفالت شد، اما تنها ظرفیتی که شهرداری دیواندره در این زمینه دارد کارخانه آسفالت است که در حال حاضر نیاز به تعمیر دارد. برای تعمیر هم نیاز به هزینه ۶۰ میلیون تومانی داریم تا بتوانیم در سال جاری هر روز ۲۵۰ تن آسفالت تهیه کنیم. با این حال تا پایان سال جاری دیگر شاهد کوچه خاکی نخواهیم بود.
«ناصح محمدخانی» ادامه می‌دهد: بیش از ۱۰۰ سطل زباله فلزی با کیفیت و اندازه مناسب توسط شهرداری سفارش داده شده است که بعد از تحویل در شهر پخش و مشکل کمبود سطل زباله حل خواهد شد. همکاران شهرداری در خدمات شهری شبانه روزی تلاش خواهند کرد که زباله ای در شهر رها نشود.

نورپردازی مناسب شهر
شهردار می‌افزاید: در پایان سال ۹۵ تعداد زیادی المان نوری زیبا در شهر نصب شد که سرتاسر خیابان امام و قسمتی از خیابان ساحلی را شامل می‌شود. برنامه‌های دیگری هم در زمینه زیبا سازی و نورپردازی شهری در حال اجرا داریم. آن چیزی و به مردم روحیه و نشاط می‌دهد شهری زیبا است و در کنار تمام فعالیت‌های شهرداری تلاش می‌کنیم زیبایی شهر را دوچندان کنیم.
محمدخانی بیان می‌کند: یکی از مواردی که زیبنده شهر دیواندره نیست وجود چند میدان نیمه کاره و بی روح است که هرچه زودتر باید برای امسال تغییراتی در این میدان‌ها داده شود. میدان اصلی شهر نیز به دلیل ساخت چهار راه حذف خواهد شد. ساخت میدان جدید هم که قبلا طرح آن آماده شده است در آغاز فصل عمرانی سال جاری استارت زده خواهد شد.

تحول درپارک‌ها
شهردار همچنین با اشاره به تحول در پارک‌ها اظهار می‌کند: پارک ملت دیواندره از چند سال قبل برای بازسازی تخریب شده است و در حال حاضر کسی از آن استفاده نمی‌کند. باتوجه به وسعت و موقعیت خوب این پارک در اولین فرصت بازسازی کامل پارک را شروع خواهیم کرد. پارک‌های محلات را نیز احیا خواهیم کرد.

نماد‌های زیبای مسیر زرینه- سقز
یکی از شهروندان زرینه‌ای هم می‌گوید: با توجه به این‌که زرینه در مسیر اصلی دیواندره به سقز قرار دارد هر روز تعداد زیادی خودرو از  آن عبور می‌کند، اما با این همه تردد زرینه در چند سال اخیر مناسب‌سازی شد. «نادر حامدی» ادامه می‌دهد: المان‌های زیبایی در مسیر قرار داده شده که هر روز شاهد توقف مسافران بسیاری برای گرفتن عکس با این المان‌ها هستیم و در شب هم نورپردازی آن‌ها قابل توجه و نیز قابل تقدیر است.
وی می‌افزاید: یکی از مشکلات زرینه بعد از شهر شدن مشکلاتی است که خانواده‌های دامدار ایجاد می‌کنند. وجود فضولات حیوانی در یک شهر زیبنده نیست و دامداری باید به بیرون از شهر منتقل شود.

 عملکرد شهرداری شهر زرینه
سرپرست شهرداری شهر زرینه می‌گوید: در سال ۹۵ موفق شدیم در شهرک‌های حافظ، کیان شهر و قسمت بافت قدیمی زرینه ۱۵ هزار متر مربع آسفالت انجام دهیم که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.«محمد محمدزاده» ادامه می‌دهد: در قسمتی از شهر نیاز به ایجاد دیوار حائل بود که به طول ۱۰۰ متر این کار توسط شهرداری زرینه انجام شد. همچنین سکوی تماشاچیان را در زمین فوتبال شهرداری بر متراژ ۲۰۰ متر احداث کردیم.وی می‌افزاید: ساخت غسالخانه را درسال گذشته شروع کردیم و در سال ۹۶این پروژه را هم به پایان خواهیم رساند. اجرای ساخت ساختمان شورا را استارت خواهیم زد.
محمدزاده با اشاره به بودجه سال ۹۶ می‌گوید: در سال ۹۶ تعدادی از خیابان‌ها و کوچه‌های بافت قدیمی زرینه را آسفالت و تعدادی از معابر را سنگفرش و جدول گذاری خواهیم کرد.

گزارش /هیوا محمدپور/خبرنگاری همشهری