95

جشنواره طنز دیواندره به ایستگاه پایانی رسید

جشنواره منطقه ای نمایش های طنز دیواندره با معرفی نفرات برتر به ایستگاه پایانی رسید.

جشنواره طنز دیواندره با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان، فرمانداری شهرستان دیواندره و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان در چهار روز برگزار و در نهایت با معرفی نفرات برتر در سالن مجتمع فرهنگی دیواندره بکار خود پایان داد.

فارس باقری، یوسف باپیری و رفیق نصرتی داوری چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره را برعهده داشتند که نفرات برتر را به شرح زیر اعلام کردند.

در بخش پوستر و بروشور لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاتح عیسی زاده برای کار “گاوهای که یک هدف بزرگ داشتند” تعلق گرفت.

در بخش موسیقی لوح تقدیر و جایزه نقدی را احمد جعفری مرق باغ هپروت از ایلام دریافت کردند و در بخش طراحی لباس لوح تقدیر به بهار لطافتیان برای نمایش “علی مردان خان” از سنندج رسید.

در بخش دکور و صحنه جایزه جشنواره تعلق گرفت به محمد اسمعیل بیگی برای نمایش مرق باغ هپروت از ایلام و در بخش بازیگری مرد لوح تقدیر به طور مشترک به فردین قادری با نمایش ” علی مردان خان ” از سنندج، محمد شاه حسینی از ایلام و اسماعیل محمودی با کار “گودو می آید ” از دیواندره و میلاد زنگنه با کار فردهای منحصر به فرد از تویسرکان رسید.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به نیما ایمان زاده با کار علی مردان خان از سنندج اهدا گردید.

لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک در بخش بازیگر زن بطور مشترک به مرجان آقا نوری با کار فردهای منحصر به فرد و فاطمه محمدیان شمالی با کار مرق باغ هپروت اهدا شد.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به پگاه معصومی با کار موش کجا گربه کجا و پریسا قلی پور با کار علی مردان خان از سنندج رسید.

در بخش نمایشنامه لوح و جایزه نقدی به سجاد طهماسبی با کار فردهای منحصر به فرد و تندیس و دیپلم افتخار به ناصح کامکاری با کار مرق باغ هپروت از ایلام اهدا گردید.

در بخش کارگردانی لوح تقدیر به نرگس بهمنی با کار بستنی داغ از دیواندره، فاطمه محمدیان با کار مرق باغ هپروت از ایلام رسید همچنین تندیس و دیپلم افتخار بخش کارگردانی به میلاد زنگنه با کار فردهای منحصر به فرد و عبید رستمی با کار علی مردان خان از سنندج رسید.

چهارمین جشنواره منطقه ای نمایش های طنز دیواندره با حضور استان های کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی از تاریخ ۶ لغایت ۹ فروردین ماه ۹۷ در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری دیواندره برگزار شد.