عملیات احداث ۱۲ سایت اینترنت پرسرعت روستایی در شهرستان دیواندره آغاز شد

به گزارش کردپرس، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان در مراسم کلنگ زنی احداث سایت اینترنت پرسرعت در روستای شالی شل دیواندره که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: با به بهره برداری رسیدن این ۱۲ سایت اینترنت پرسرعت ۲۷ روستای شهرستان دیواندره تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

فردین سعیدی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه ها ۱۲ میلیارد تومان اعتبار لازم است. در سال گذشته نیز ۴۶ روستای دیواندره تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفتند. در تلاش هستیم تا پایان سال جاری یکصد و ۷ روستا در کردستان به اینترنت پرسرعت متصل شوند.

وی بیان کرد: روستاهای بالای ۲۰ خانوار برای اتصال به اینترنت در اولویت هستند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار افزایش ضریب نفوذ اینترنت در روستاهای استان را خواستار هستند.

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه خدمت به مردم وظیفه مسئولان است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم با اجرای چنین طرح هایی خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم. امیدواریم با کلنگ زنی این طرح بتوانیم خدمات مخابراتی و زیرساختی را در دیواندره افزایش داده و مشکل اینترنت را در همه روستاهای استان برطرف کنیم